Hintli Milyarder, Düzenleyicilerden Bitcoin’i Yasaklamasını İstedi

Hintli milyarder yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala, ülkenin düzenleyicilerinin bitcoin gibi kripto para birimlerini yasaklaması gerektiğini söyledi.

Hintli Warren Buffett olarak da anılan yatırımcı, “asla bitcoin satın almayacağını” söyledi.

Coin Metrics’in verilerine göre, Bitcoin 2021’de muhteşem bir performans sergiledi ve bu yıl şimdiye kadar% 90’dan fazla arttı.

Bu güçlü kazanımlar, kısmen, Elon Musk’ın Tesla ve Bank of New York Mellon da dahil olmak üzere büyük yatırımcılar ve şirketler tarafından artan bitcoin benimsemesine atfedildi.

Hindistan’ın düzenleyicileri, bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında henüz bir karar vermiş değil, ancak hükümetin tüm özel sanal para birimlerini yasaklamayı ve kendi resmi dijital para birimini başlatmayı planladığına dair yaygın spekülasyonlar var.

Jhunjhunwala, Hindistan’daki düzenleyicilerin devreye girerek Bitcoin’i yasaklamalarını istedi.

Varlık yönetimi şirketi Rare Enterprises’ın ortağı da olan yatırımcı, “Düzenleyicilerin devreye girip, Bitcoin’i yasaklaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Jhunjhunwala ayrıca dijital rupiye odaklanılması gerektiğini dile getirdi.

Jhunjhunwala, ülkenin görünümü konusunda iyimser olduğunu ve Hindistan’ın hükümetinin gerçekleştirdiği reformlar ve politika girişimlerine dayanarak, güçlü bir iyileşme sağlayacağına inandığını söyledi.

“Sanırım artık yeniden dirilen bir Hindistan’ımız var. Hindistan bütçesi, hükümetin politikalar ve reformlar açısından yapılması gerekeni yapacağını bildirdi. Bütün bunlar bir araya gelecek” dedi.

Son bütçe açıklaması sırasında, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, pandeminin neden olduğu yavaşlamanın ardından Hindistan’ın hırpalanmış ekonomisini desteklemek için sermaye yatırımını artırma ve finans sektörü reformlarını uygulama planlarını açıkladı.

Ayrıca Hindistan’ın önümüzdeki iki ay içinde tahvil piyasasından 800 milyar rupi (10.96 milyar $) borçlanması gerekeceğini söyledi.

Milyarder, ülke pandemiyi yeniden canlandırırken Hindistan’ın önümüzdeki yıl güçlü bir büyüme göreceğini tahmin etti.

“Sanırım Hindistan, Covid-19’un son aşamasında” diyerek, ülkenin önümüzdeki yıl %10 ila %11 arasında büyüyeceğini de sözlerine ekledi.

Benzer İçerikler
Yorum Bırak